– Opracowanie etykiet produktów spożywczych zgodnie z obowiązującymi zasadami
– Weryfikację etykiet na zgodność z obowiązującymi zasadami
– Obliczanie wartości odżywczej na podstawie certyfikowanego programu stworzonego dla wszystkich, zawodowo zajmujących się planowaniem i oceną żywienia.

znakowaniezywnosci.org.pl

Znakowanie żywności – etykiety


Większość z nas przed dokonaniem konkretnego zakupu, dokładnie przygląda się etykiecie informacyjnej danego produktu. Jest to standardowa czynność każdego klienta, który stawia na wysoką jakość i bezpieczeństwo użytkowania. Szczególnie dotyczy to żywności, bez której człowiek nie byłby w stanie funkcjonować, dlatego tak ważne jest zapoznanie się ze wszelkimi informacjami o produkcie. W tym celu, producenci żywnościowi powinni prawidłowo znakować swoje wyroby, aby spełnić najwyższe oczekiwania konsumenta. Nie od dziś wiadomo jak ważną rolę pełni etykietowanie żywności. Istnieje wiele regulacji prawnych, dotyczących etykietowania żywności, a w tym obliczania wartości odżywczej, umożliwiającej racjonalizowanie indywidualnej diety.

Dyrektywa Unii Europejskiej z 2015 r.

W 2015 roku Unia Europejska ogłosiła dyrektywę m. in. na temat etykiet, które mają być teraz bardziej czytelne, szczegółowe oraz łatwiejsze do zrozumienia przez odbiorców. Mimo, iż do tej pory istniała dobrowolna możliwość podawania wartości odżywczej niektórych produktów, to od 14 grudnia 2016 roku stanie się ona obowiązkiem dla większości środków spożywczych. Z tego względu naszą ofertę kierujemy do wszystkich klientów, którzy cenią sobie wysoką jakość świadczonych usług oraz zaangażowanie do współpracy.

Znakowanie żywność w Polsce

Uważnie śledzimy obowiązujące w Polsce i za granicą prawo żywnościowe, podlegające prawu europejskiemu oraz krajowemu, dzięki czemu stale dostosowujemy się do każdej aktualizacji i regulacji prawnej. Na nowe przepisy, dotyczące etykietowania zdrowej żywności składa się wiele czynników, których pominięcie może spowodować ogromne szkody społeczne i skutki prawne. Oferujemy więc profesjonalne etykietowanie i obliczanie wartości odżywczej produktów spożywczych według danych wskazanych przez producenta, opierając swoje działania na specjalistycznym programie, dedykowanym zawodowcom w ocenie żywienia indywidualnego. Nasza aplikacja została starannie opracowana w Samodzielnej Pracowni Epidemiologii i Norm Żywienia, Instytutu Żywności i Żywienia w 2011 roku, która nieustannie cieszy się dużą precyzją i przejrzystością w wyliczaniu wartości odżywczej i określaniu składu produktów spożywczego. Swoją ofertę dedykujemy w szczególności dla małych jak i średnich przedsiębiorców. Gwarantujemy efektywną współpracę, niosącą korzyści nie tylko producentowi ale i jego konsumentom, których zaufanie jest naszą główną motywacją do działania.

W razie pytań odnośnie do znakowania żywności, zapraszamy do kontaktu, w którym postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.